close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • تحلیل و نمودار سازی فرم های پلاگین گرویتی وردپرس
 • اولین تولید کننده پلاگین های مارکتینگ و سئو کاملا ایرانی
 • اولین پلاگین دیجیتال مارکتینگ وردپرسی
 • loading...

  آموزش بورس فارکس و ترید

  تجارت مالی چیست؟

  تجارت مالی یک اصطلاح گسترده با بسیاری از موضوعات فرعی مهم است - همه حول محور ساختار دادن به تراکنش‌ها به منظور کاهش ریسک تا حد امکان برای طرف‌های درگیر: فروشندگان، خریداران و جامعه مالی. ریسک‌های مالی تجاری شامل ریسک پرداخت، ریسک عملکرد و ریسک ارز (اما محدود به آن نمی‌شوند) هستند.

  انجام تجارت با شرایط اعتباری با هر طرف مقابل نیاز به اعتماد زیادی دارد، به ویژه زمانی که دو طرف برای یکدیگر ناشناخته باشند. انجام تجارت با یک شریک خارجی در کشوری دیگر این روند را پیچیده تر می کند. مفهوم تجارت مالی برای کمک به حل هر چه بیشتر این مسائل اعتماد تکامل یافته است.

  شرکای تجاری، مشاوران آنها و موسسات مالی که آنها را نمایندگی می کنند از انواع محصولات بیمه، شرایط پرداخت خلاقانه و ساختارهای تامین مالی برای ایجاد شرایط بهینه برای هر طرف استفاده می کنند.

  خلاصه

  تجارتی که با شرایط اعتباری انجام می شود نیاز به اعتماد زیادی بین دو طرف دارد، به ویژه تجارت فرامرزی.
  تجارت مالی یک حوزه مالی است که از ریسک زدایی معاملات در مواردی که اعتماد لازم است پشتیبانی می کند.
  تجارت مالی از ساختارهای تراکنش، محصولات بیمه و راه حل های تامین مالی برای تسهیل تجارت استفاده می کند.

  بیشتر بدانید:

  محدوده تجاری

  درک شرایط اعتبار

  توجه داشته باشید که ریسک تجاری بسیار کمی برای رستورانی وجود دارد که به مشتری خود یک وعده غذایی ارائه می دهد و سپس قبل از خروج مشتری از محل، مبلغی را برای آن وعده دریافت می کند. این تراکنش "نقدی" نامیده می شود زیرا کالا و پرداخت در زمان واقعی مبادله می شوند.

  خطرات تجاری به طور خاص در جایی ظاهر می شوند که فاصله زمانی بین فروش محصول (یا ارائه خدمات) و دریافت پرداخت برای این محصول یا خدمات وجود داشته باشد. شکاف طولانی تر با ریسک بیشتر مرتبط است، اگرچه این یک قانون جهانی نیست. این تراکنش ها بر اساس آنچه که شرایط اعتبار نامیده می شود انجام می شود.

  بیایید به یک مثال نگاه کنیم تا برخی از مهم ترین ریسک های تجاری را که از معاملات انجام شده با شرایط اعتباری ناشی می شود، نشان دهیم.

  شرکت ABC (فروشنده) در ایالات متحده است. این یک تولید کننده لوازم جانبی خودرو است. شرکت DEF (خریدار) در کانادا است - این یک فروشگاه خودرو گران قیمت است. ABC و DEF هرگز با هم تجارت نکرده اند.

  این دو شرکت در حال مذاکره در مورد شرایط خرید 500000 دلاری قطعات هستند. قطعات بیشتر در انبار هستند، اما بعید است سفارش کامل برای یک ماه ارسال شود. ABC انتظار دارد که خود حمل و نقل 30 روز دیگر طول بکشد. فروشنده پیشاپیش پول نقد می خواهد، اما خریدار 30 شرایط اعتبار خالص می خواهد. برای سادگی، بیایید بگوییم که نرخ نقدی CAD/USD 1.25 است، به این معنی که معامله برای شرکت DEF معادل 625000 دلار کانادا (500000 * 1.25) هزینه دارد.

  ریسک عملکرد - شرکت DEF (خریدار) نگران است که در صورت پرداخت پیش پرداخت، ABC (فروشنده) ممکن است کالا را تحویل ندهد. این ریسک عملکرد است، ایده ای که ممکن است طرف مقابل عمل نکند.

  ریسک پرداخت - شرکت ABC (فروشنده) نگران است که اگر با شرایط اعتبار موافقت کند، کالا ارسال خواهد شد، اما ممکن است شرکت DEF پرداخت نکند. این ریسک پرداخت است - این تصور که یک فروشنده ممکن است به تعهد خود در معامله عمل کند اما خریدار همچنان فاکتور را تسویه نمی کند.

  ریسک ارز – فرض کنید که دو طرف بر اساس شرایط اعتباری حرکت می کنند، پس تخمین زده می شود 90 روز بین امضای سفارش خرید (PO) امروز و تاریخ پرداخت مورد انتظار (30 روز تا ارسال، 30 روز در ترانزیت، و به دنبال آن شرایط پرداخت 30 روزه). اگر (به عنوان مثال) در طی آن دوره 90 روزه، نرخ نقدی CAD/USD از 1.25 به 1.3 تغییر کند، چه؟

  در حالی که در این مورد، ABC (فروشنده) اهمیتی نمی دهد زیرا معامله به دلار آمریکا انجام شده است، همین تراکنش 500,000 دلاری اکنون برای شرکت DEF معادل 650,000 دلار کانادا (500,000 * 1.3) هزینه دارد - که 25,000 دلار بیشتر در خانه خود است. واحد پول. این ریسک ارزی است (که اغلب به آن ریسک FX می گویند)، این ایده که دو ارز ممکن است در طول یک تراکنش اعتباری طولانی مدت حرکت نامطلوب داشته باشند.

  ریسک‌های «سایر» - ریسک‌ها و سؤالات تجاری «سایر» زیادی وجود دارد که ممکن است از معاملاتی با این ماهیت ناشی شود. این موارد شامل اما محدود به موارد زیر نیست:

  انتقال عنوان - چه زمانی کالاها از موجودی ABC به DEF تبدیل می شوند؟ آیا در هنگام حمل و نقل یا هنگام ورود - یک فاصله 30 روزه وجود دارد؟ و اگر در حین حمل و نقل اتفاقی بیفتد - چه کسی از نظر مالی مسئول است؟
  خطرات سیاسی - اگر تعرفه‌ها به دلیل یک اختلاف تجاری طولانی بین دو دولت فدرال (یا نوع دیگری از دستور کار سیاسی) بر شرکت‌های خودروسازی اعمال شود، چه اتفاقی می‌افتد؟
  مسائل گمرکی - اگر کالا به بندر ورودی کانادا برسد اما به دلیل مشکلات اسنادی در گمرک نگه داشته شود، چه؟ DEF ممکن است قبل از دریافت فیزیکی کالاها، ملزم به پرداخت ABC برای کالاها باشد - در واقع، رفع مشکل گمرکی ممکن است ماهها طول بکشد.

  برای انتخاب بروکر مناسب فارکس این مطلب را ببینید!

  شرکت های خدمات مالی چگونه در تامین مالی تجارت مشارکت می کنند؟

  ارائه دهندگان خدمات مالی به روش های مهمی در تجارت مالی شرکت می کنند. اولین مورد به عنوان یک مباشر کلی تراکنش است که شامل پشتیبانی از نیازهای FX و تسهیل پرداخت ها می شود. دوم به عنوان تامین کننده اعتبار برای کمک به تسهیل تراکنش ها - معمولاً از طریق ساختارهای تامین مالی قبل از ارسال یا پس از حمل. نقش مهم سوم، به عنوان یک واسطه قابل اعتماد از طریق صدور ضمانت نامه و با پشتیبانی از بررسی اسناد است.

  موسسات مالی، به ویژه بانک های جهانی، خدمات متنوعی را ارائه می دهند. هنگامی که صحبت از حمایت از تجارت جهانی می شود، شاید مهمتر از همه، بانک ها پرداخت های واقعی را پس از تسویه شرایط توسط دو طرف تسهیل می کنند - اغلب از طریق انتقال سیمی. بانک‌های جهانی معمولاً اعضای شبکه‌های پرداخت بین‌المللی هستند که بزرگترین و برجسته‌ترین آنها SWIFT (انجمن جهانی ارتباطات مالی بین بانکی در سراسر جهان) است.

  بانک های جهانی همچنین دارای بخش بازار سرمایه یا اوراق بهادار هستند. این گروه‌ها از مشتریانی با نیازهای مختلف FX پشتیبانی می‌کنند - مهم‌تر از همه، تراکنش‌های لحظه‌ای برای سایر ارزهای جهانی. این گروه‌های اوراق بهادار همچنین می‌توانند از تکنیک‌های کاهش ریسک پیشرفته‌تر، از جمله استراتژی‌های پوشش FX با استفاده از قراردادهای فوروارد و آتی پشتیبانی کنند. پوشش ریسک یک استراتژی مناسب برای مشتری مانند شرکت نمونه ما DEF است.

  همانطور که ممکن است تصور کنید، تامین مالی تجارت در این زمینه می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال، یک سفارش خرید بزرگ از یک مشتری کاملاً جدید خارج از کشور ممکن است زنگ خطر را برای نمایندگان بانک فروشنده به صدا درآورد. با این حال، به طور بالقوه در همان زمان است که فروشنده برای اجرای قرارداد بیشتر به حمایت سرمایه در گردش نیاز دارد.

  مثال دیگر یک وام گیرنده داخلی است که 90 درصد مشتریان صادراتی دارد. ممکن است برای وام دهنده آن شرکت راحت باشد که با حساب های دریافتنی وام گیرنده به عنوان تضمین خط اعتباری عملیاتی راحت باشد زیرا مشتریان در کشورهای دیگر قرار دارند. وام دهنده ممکن است از مشتری خود بخواهد که برای جبران این خطر به دنبال بیمه مطالبات خارجی باشد.

  وام دهندگان انواع مختلف محصولات اعتباری مربوط به امور مالی تجارت را گسترش می دهند. به طور معمول، اینها به عنوان پیش از ارسال یا پس از حمل طبقه بندی می شوند (که گاهی اوقات پیش از دریافت و پس از دریافت نامیده می شود). نمونه ای از راه حل اعتباری قبل از ارسال، تامین مالی سفارش خرید (PO) است. نمونه ای از تامین مالی پس از حمل و نقل، فاکتورینگ حساب های دریافتنی (A/R) است (که گاهی به آن تنزیل فاکتور می گویند). در حالی که برخی موسسات مالی سنتی این محصولات اعتباری را ارائه می دهند، بسیاری از وام دهندگان غیر بانکی و خصوصی به عنوان متخصص در این زمینه ظاهر شده اند.

  یکی دیگر از ابزارهای رایج مالی تجارت، اعتبار اسنادی (LC) است. LC ها می توانند ماهیت مالی داشته باشند، یا می توانند چیزی باشند که LC مستند (یا آماده به کار) نامیده می شود - هر دو تضمینی برای موجود بودن وجوه هستند. LC های مالی مشابه چک های تایید شده در بانکداری خرده فروشی هستند و قرار است نقد شوند. در صورتی که پرداخت واقعی انجام نشود، LC های آماده به کار به عنوان تضمین پرداخت عمل می کنند. این نوع نقش واسطه ای مورد اعتماد، سومین مقوله مهم مشارکت بانک در تامین مالی تجارت است.

  برای آشنایی بیشتر با امور مالی تجارت روی لینک زیر کلیک کنید:

  https://corporatefinanceinstitute.com/resources/commercial-lending/trade-finance/

  تعیین حد و مرز در رابطه
  سارا بازدید : 90 چهارشنبه 11 آبان 1401 زمان : 3:32
  ارسال نظر برای این مطلب

  تعداد صفحات : 0

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 19
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 35
 • باردید دیروز : 5
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 77
 • بازدید ماه : 323
 • بازدید سال : 1653
 • بازدید کلی : 3329
 • آخرین نظرات
  کدهای اختصاصی